Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


На Дніпропетровщині цифровізують 10 громад: як іде процес і що отримають від цього жителі

10 громад Дніпропетровщини, які беруть участь у проєкті «Цифрові стратегії розвитку громад», вже перейшли до конкретних кроків. Для цього на територіях створили робочі групи,  провели аналіз стану інформатизації та прописали пріоритетні напрямки цифровізації. Про це повідомили Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

У проєкті беруть участь 10 громад регіону – Божедарівська, Губиниська, Гречаноподівська, Магдалинівська, Миколаївська, Обухівська, Синельниківська, Слобожанська, Троїцька та Чернеччинська.

«Кожна територія визначила свого цифрового лідера. Це людина яка є «голосом» цифровізації. Спеціаліст, який вже сьогодні пояснює та просуває переваги такої міні-реформи у себе в громаді. Люди розуміють, що інформатизація спростить багато бюрократичних процесів, а також з’являться нові послуги для людей і бізнесу», –   сказав заступник очільника області Іван Начовний. 

Усі 10 територій створили робочі групи. Разом з експертами ГО Digital Dnipro Region провели аналіз рівня підключення соціальних об’єктів до мережі Інтернет, визначили рівень обізнаності працівників соціальної сфери з цифрової грамотності, кібербезпеки та кібергігієни.

«Всі громади мають різний рівень цифровізації. Від початкового – до розвиненого. На сьогодні кожен учасник проєкту визначив, що необхідно громаді для її інформатизації в першу чергу. Десь це відкриття ЦНАПУ, а десь – підключення до швидкісного інтернету соціальних об’єктів», –  сказала голова ГО Digital Dnipro Region Олівія Ланская. 

Серед найпопулярніших напрямків інформатизації, які визначили в громадах, – впровадження інструментів е-демократії, створення точок доступу до Wi-Fi у громадських місцях, навчання працівників.

Зараз громади приступили до розробки програм інформатизації. Фіналом проєкту стане їх затвердження на сесіях.

Реалізація проєкту «Цифрові стратегії розвитку громад» стала можлива завдяки підтримці партнерів – Фонд Східна Європа та ГО Digital Dnipro Region.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Розвиватимуть свої громади: молодь на Дніпропетровщині розробляє 10 соціально важливих проєктів
Міжнародні організації планують втілити пілотний проєкт з відновлення у двох громадах Дніпропетровщини
Чотири громади Дніпропетровщини беруть участь у навчальному курсі «Кроки для спеціалістів. Управління проєктним циклом» від U-LEAD
Втримати і дати впевненість у майбутньому: чому громадам потрібна стратегія розвитку молоді
Через війну третина громад Дніпропетровщини втратили свою спроможність