Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


У Дніпрі працює безоплатна медіа академія для переселенців: чому навчають та як записатися?

У Дніпрі благодійники відкрили безоплатні медіа курси та вчать дітей переселенців основам телевізійних професій. За тиждень викладачі розповідають про стандарти роботи, як працювати у кадрі, в студії та з інтерв’юерами. За майже рік роботи академії звідти випустилися понад пів тисячі дітей, повідомляє Суспільне.

Шістнадцятирічна Катерина Колесник цього разу — ведуча програми «Добро News». Дівчина розповідає, як виїжджала з окупації під обстрілами.

«Це було на початку березня, коли тільки в нас зникло світло, зв’язок весь, ми пішли туди (в підвал), звичайно ми бачили трохи менше жахіття, ніж бачили наші сусіди, які вибігали з палаючого будинку. Добирались тяжко, насправді довго, десь два тижні постійно зупинялись в якихось містах, тому що йшли бої й не можна було поїхати. Не давали коридор, обстрілювали машини, якось нам пощастило, ми доїхали«, — згадує переселенка Катерина Колесник.

Катерина про академію дізналася випадково, але стажування їй сподобалось, і тепер вона мріє піти навчатися на факультеті журналістики.

«Коли я сюди прийшла, по-перше, я знайшла класних друзів, із якими я зараз спілкуюсь й за стінами академії. По-друге, дійсно, це ті навички, які мені стовідсотково знадобляться в майбутньому, навіть, якщо я не стану журналістом«, — каже дівчина.

У режисерській апаратній за кадром працюють: звукорежисер та режисер.

Переселенка Анастасія Єрдакій – у ролі керівниці, вона відповідає за картинку, яка виходить в ефір. Каже, до академії її привезла мама.

«Я навчилась багато чого, мабуть, стала трошки впевненою перед камерою. Мені дуже сподобалось тут. Я взяла на себе роль режисера, я перемикаю камери«, — розповідає Анастасія.

Дівчина двічі переселенка. У 2014 році із батьками виїхала з Донецька до Волновахи, а через два місяці після початку повномасштабного наступу переїхала до Дніпра.

«За вікном були «Гради», а я їла борщ на кухні. Ну, мені було все одно. З того моменту, я чула багато вибухів, прилітало«, — згадує Анастасія.

Медіа академія — це тижневий курс з основ журналістики й блогерства для дітей-переселенців, дітей військовослужбовців та дітей-пільговиків. Учнів розподіляють по групах за віком. Наймолодшим — дев’ять років, старшим — 18.

«Ми хотіли зробити щось для дітей, щоб вони відчували тут себе як вдома, щоб вони відволікались від того, що їм довелось пережити. Діти до нас приїжджають з дуже страшними історіями, вони деякий час були в окупації, сиділи по підвалах, тому хоч якось їх відволікти від всього, що їм треба було пережити, й таким чином з’явилась ідея створення медіа академії«, — розповідає керівниця медіаакадемії Анастасія Староскольцева.

Анастасія каже, майже за рік роботи випустили з академії понад пів тисячі дітей. Для охочих розвиватись далі існує поглиблений курс навчання.

«Діти йдуть з нами далі, приходять на продвинутий курс, де вони вже самі знімають сюжети, знімають соцопитування, монтують, начитують — ну тобто весь цикл створення телевізійного продукту«, — додає Анастасія.

Щоб потрапити на курси медіа академії, потрібно звернутися до благодійного фонду «Добро ТУТ». Навчання безкоштовне.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: