Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


У Дніпрі відкрили центр довгострокового проживання для переселенців

У Дніпрі відкрили центр довгострокового проживання для переселенців та людей, які втратили житло через російську агресію. Проживання безоплатне, але потрібно оплачувати комунальні послуги. У центрі можуть розмістити до 56 людей, розказали Суспільному організатори.

Алла із дітьми у Дніпрі з вересня. До цього жили в Українську Донецької області. ЇЇ родині довелось переїздити вже вдруге – 2014-го тікали з Донецька.

«Померла мама, і ми приїхали. Побули там ще три місяці, тому що все одно дома краще, думали, що може буде. Залишимось, але на зараз, зараз там проживати не можна. Ми подивилися цей шелтер, ці умови набагато кращі, ніж у шелтері, де ми проживаємо«, – каже Алла.

Як облаштований шелтер

Шелтер розташований на одному з поверхів гуртожитку. За словами організатора Максима Свисенка, поверх був порожнім кілька років. Під час ремонту повністю перебудували приміщення.

Наразі тут два крила із кухнями. У них – холодильники, електроплити та мікрохвильовки.

Також є окремі побутові кімнати із пральними та сушильними машинами, душові та санвузли.

Прихисток розрахований на родини з дітьми. Кожна кімната – на одну сім’ю. Всього у центрі можуть розмістити до 17 родин.

Також тут є так звана транзитна кімната для людей, які планують бути у місті добу чи дві й рушати далі.

Люди не платять за оренду, водночас обов’язковою умовою проживання в цьому центрі є сплата комунальних платежів, каже організатор Максим Свисенко.

«Це дуже важливий аспект з психологічної точки зору. Він допомагає брати на себе відповідальність за себе, за свою родину та стимулювати працювати на наш центр, ми інтегруємо широкий перелік послуг, зокрема допомогу з працевлаштування«, – говорить він.

Центр обладнали за допомогою донорів. Ремонт та закупівлю техніки витратили близько 6 мільйонів гривень. Кажуть, що готові приймати не лише переселенців, а і дніпрян, які втратили житло через атаки армії РФ.

Прихисток діє на базі гуртожитку Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині родини загиблих через війну цивільних отримають по 300 тис грн матеріальної допомоги: алгоритм дій
На Дніпропетровщині родини 64 загиблих через війну цивільних отримали по 300 тис грн матеріальної допомоги
Цьогоріч до ЦНАПів Дніпропетровщини подали майже 1,5 тис заяв про зруйноване або пошкоджене майно
Чи варто ризикувати, визволяючи Крим військовим шляхом: думки українців
Матеріальна допомога родинам загиблих мирних мешканців: у Дніпропетровській ОВА розпочали прийом документів