Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Від базового до просунутого рівня: U-LEAD допомагає громадам формувати мережу культурних центрів

Про формування мережі культурних центрів у громадах під час війни, багатозадачність і пошук фінансування для цієї сфери дізналися представники місцевого самоврядування Дніпропетровської області.

Команда регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області отримала чимало питань від громад щодо створення культурних центрів та організації роботи галузі. Про це повідомила Олена Тертишна, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області:

Процес формування базової мережі закладів культури в громаді закладає фундамент для подальшого розвитку цього напрямку. І на початку завжди потрібна допомога фахівців. На базі офісу відбулася партнерська зустріч представників громад з фахівцями управління культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської ОВА. В ході якої обговорили питання забезпечення жителів громад культурними послугами.

Наприкінці 2022 року МКІП оприлюднило методичні рекомендації щодо створення і організації функціонування центрів культурних послуг у територіальних громадах. Про це повідомила начальниця управління культури Дніпропетровської ОВА Наталія Першина. Вона нагадала учасникам про основні документи, які нормують функціонування культурної сфери та закладів. Крім того, учасники отримали рекомендації щодо реорганізації, злиття, ліквідації закладів культури та процедур виключення їх з базової мережі.

Особлива увага спікерів була приділена особливостям створення центрів культурних послуг у територіальних громадах. Учасникам пояснили алгоритм створення закладу нового типу та основні принципи роботи (безбар’єрний простір та послуги; зручні місце розташування та години роботи; сучасна архітектура та дизайн інтер’єру; багатофункціональне середовище; послуги, які легко коригуються відповідно до потреб жителів; ввічливий та кваліфікований персонал).

Про досвід створення Центру культурних послуг у Перещепинській громаді розповіла Олена Пред, директорка Перещепинської школи мистецтв та депутатка місцевої ради:

Ми цей процес розпочали ще у 2021 році. Провели аналіз ефективності діяльності культурних закладів громади. З’ясували, що вони потребують значних ремонтів і грошей. Далі склали план дій для досягнення цілей. Вимогам МКІП у нас відповідає клуб у центральній садибі — Перещепино. Далі почали формувати філії. Так у нас з’явилися секції шейпінгу та боксу, жіночий клуб «Вільна», молодіжний коворкінг для переселенців, художня майстерня, тощо. Ці гуртки ведуть фахівці-ВПО, які працюють на громадських засадах.

Олена Пред застерегла колег від формального підходу в цьому питанні і підкреслила, що не достатньо просто перейменувати клуб у центр культурних послуг. Децентралізація культурної сфери в тому і полягає, щоб вивчити думку мешканців і відштовхуватися від їх потреб.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Освітяни Дніпропетровщини готуються до нового навчального року
Як повоєнна відбудова визначатиме розвиток регіонів
Павлоградська та Перещепинська громади розроблятимуть програми та плани комплексного відновлення територій за підтримки U-LEAD
Втримати і дати впевненість у майбутньому: чому громадам потрібна стратегія розвитку молоді
Три громади Дніпропетровщини розробляють муніципальні енергетичні плани за підтримки U-LEAD