Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Стратегічний план реформування правоохоронних органів. Які зміни передбачаються, та коли?

Президент України Володимир Зеленський підписав комплексний стратегічний план реформування вітчизняної системи правопорядку. Зміни стосуватимуться усіх правоохоронних органів та прокуратури і набуватимуть чинності до 2027 року, повідомляє RFI.

Комплексний стратегічний план реформування органів правопорядку створений, щоб виконати сім рекомендацій Європейської комісії. Україна отримала їх разом зі статусом країни-кандидата на членство в ЄС.

Документом визначені пріоритети реформування правоохоронних органів. Зокрема це дієвість та ефективність органів правопорядку та прокуратури, як невід’ємної складової сектору безпеки і оборони. Очікується комплексна цифрова трансформація, дотримання принципів відкритості, прозорості, підзвітності, незалежності та політичної нейтральності відомств. А також посилення послідовної кримінальної політики, пріоритетом якої є запобігання злочинності.

У своєму зверненні Президент зазначив, що органи правопорядку мають працювати так, щоб люди реально відчували безпеку, захищеність та справедливість:

«Довіра в державі, довіра до держави формуються з довіри до тих, хто діє від імені держави. Правоохоронці, система прокуратури – ключові в цьому. Звичайно, разом з усіма іншими, хто працює в державному апараті. Україна має стати і вже стала місцем сили Європи та всього вільного світу. Маємо забезпечити в Україні максимум безпеки, максимум свободи, максимум поваги до закону, до людини».

Загалом план реформування розрахований на органи прокуратури, Нацполіції, Державної прикордонної служби, Державного бюро розслідувань, Бюро економічної безпеки, Служби безпеки та Державної митної служби України.

Над планом спільно працювали міжвідомча робоча група за участі міжнародних експертів, створена Офісом Генерального прокурора, а також  Консультативна місія ЄС (EUAM). В останній вже відреагували на підписання реформи Зеленським:

«Цей План є прискорювачем для реформування сектору цивільної безпеки України та є важливим кроком у процесі інтеграції України в ЄС. Місія надаватиме подальшу підтримку щодо реалізації цієї стратегії, включно з розробкою наступного плану дій».

Посол Євросоюзу в Україні Матті Маасікас також привітав затвердження плану реформи органів правопорядку.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Як підтримують Україну країни ЄС?
Регулювання діяльності неурядових організацій в Україні: чи є міни на шляху до інтеграції в ЄС? — дослідження
Куди рухається реформа органів правопорядку? Зауваження до плану, затвердженого Президентом
Що думають українці про рух України до членства в ЄC? Результати опитування
Реформи під час війни: досягнення України у 2022 році та плани на 2023-ій