Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Три громади Дніпропетровської області працюють над створенням безпечного простору

Впродовж чотирьох місяців 24 громади з 13 областей України разом з експертами U-LEAD напрацюють рішення з організації безпечного простору на своїх територіях. Цей досвід стане дорожньою картою впровадження безпекових заходів і для інших громад.

Днями стартувала робота Мережі з обміну досвідом у сфері безпеки. За словами організаторів, за участь в програмі боролися команди 110 громад. З 24 громад, які перемогли у конкурсному відборі, три представляють Дніпропетровщину. Це Межиріцька, П’ятихатська та Жовтоводська територіальні громади.

За словами керівниці регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області Олени Тертишної, створення безпечного простору стало пріоритетом для кожної громади і робота мережі побудована так, щоб кожна громада в результаті отримала чіткий план дій для створення такого середовища на своїй території.

— Участь нашої громади в такій ініціативі допоможе системно спланувати заходи у сфері безпеки на найближчі 3-5 років. Та, найголовніше, — за підтримки експертів U-LEAD написати дієву Програму безпекового простору Жовтоводської громади. Наразі наша команда проходить онлайн-навчання та вже планує зібратися вдруге, аби якнайшвидше розпочати роботу над підготовкою майбутнього документ, — зазначив Жовтоводський міський голова Дмитро Ханіс.

Консультуватимуть учасників мережі експерти з безпеки Програми «U-LEAD з Європою» Олег Левченко та Артем Вівдич.

Робота мережі з обміну досвідом розпочалася з дводенного семінару на тему «Теоретичні та практичні аспекти аналізу безпекової ситуації в громаді». Впродовж якого спікери ознайомили учасників із завданнями органів місцевого самоврядування у сфері громадської безпеки та цивільного захисту. Також були розглянуті алгоритми аналізу даних для підготовки Програми забезпечення безпекового простору громади. Учасникам пояснили, як відбувається збір, ідентифікація та верифікація даних під час аналізу безпекової ситуації в громадах, які інструменти аналізу та моніторингу використовуються.

Пояснюючи алгоритми збору даних, експерти підкреслили, що місцеві цільові програми громад мають бути враховані при зборі та аналізі інформації.

— Кожна громада вже займалася питаннями безпеки і приймала відповідні місцеві програми. Працюючи в мережі разом, ми будемо використовувати досвід місцевого самоврядування, вдосконалювати його, застосовуючи нові інструменти, щоб організація безпеки в громаді стала більш ефективною, — зазначив Олег Левченко.

Наступний семінар відбудеться у липні. А між навчаннями команди громад працюватимуть над збором даним про свою громаду, а також візьмуть участь у групових та індивідуальних консультаціях.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Освітяни Дніпропетровщини готуються до нового навчального року
Як повоєнна відбудова визначатиме розвиток регіонів
Павлоградська та Перещепинська громади розроблятимуть програми та плани комплексного відновлення територій за підтримки U-LEAD
Втримати і дати впевненість у майбутньому: чому громадам потрібна стратегія розвитку молоді
Три громади Дніпропетровщини розробляють муніципальні енергетичні плани за підтримки U-LEAD