Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Українці обиратимуть в Дія, що і в якому регіоні відбудовувати

Бюджетний комітет рекомендував в другому читанні та в цілому проєкт закону про розподіл ДФРР через голосування в Дії. Він передбачає, що держава частково фінансуватиме саме ті проєкти, які отримають найбільшу кількість голосів громадян.

Про це розповіла голова комітету, народна депутатка «Слуги Народу» Роксолана Підласа.

За її словами, цього року в бюджеті виділено 2 млрд грн на державні інвестиційні проєкти для регіонального розвитку. Це небагато, якщо порівнювати з минулими роками (у 2021 році було виділено 4,5 млрд, у 2022 планувалось – 5,2 млрд, але видатки були скорочені).

У редакції комітету пропонується розділити ці кошти між областями наступним чином:

  • по 41,7 млн грн на області, які менше постраждали від обстрілів та/або окупації та місто Київ,
  • по 132,6 млн грн на області, які більше постраждали (це Донецька, Херсонська, Запорізька, Миколаївська, Київська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Дніпропетровська, Одеська, Житомирська).

«Будівництво буде відбуватись лише в тих громадах, які повністю підконтрольні Уряду України та на території яких не ведуться бойові дії. У кожній області пропонується коштом держави частково профінансувати проєкт, який отримає найбільшу кількість голосів громадян в Дії», – зазначила Роксолана Підласа.

Для того, щоб уникнути складного вибору між «стильними молодіжними» проєктами (умовний скейт-парк) та нудними господарськими проєктами (наприклад, труби для водопостачання) цього року пропонується обмежитись лише проєктами розвитку з наступних категорій: критична інфраструктура ЖКГ, лікарні, ЦНАПи, укриття тощо, пояснила народна депутатка.

«Ми довго розмірковували над тим, як підтримати малі громади в ситуації прямого волевиявлення. У фінальній редакції комітет пропонує залишити позитивну дискримінацію малих громад через вимогу до співфінансування проєкту: громади, які мають населення понад 225 тис. осіб мають докласти 50% коштів на проєкт», – додала голова комітету.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: єВідновлення: мешканцям Дніпропетровської області вже виділили 9,5 мільйонів гривень — куди підуть кошти
Павлоградська та Перещепинська громади розроблятимуть програми та плани комплексного відновлення територій за підтримки U-LEAD
За два-три місяці Укренерго планує збільшити рівень генерації для Дніпропетровщини, – голова НЕК Володимир Кудрицький
Мер Дніпра Філатов обговорив з посолкою Ларисою Ґаладзою перспективи співпраці з Канадою
На Дніпропетровщині створили Регіональний офіс міжнародного співробітництва