Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Чаювання із начальником ОВА на новосілля: у Кам’янському відкрили малий груповий будинок

У Камянському відкрили малий груповий будинок. Він для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Розрахований на десятьох мешканців і вже сьогодні прийняв своїх перших пожильців. На новосілля завітав начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. А ще – голова облради Микола Лукашук, керівники району та міста. За святковим столом вони говорили з малечею про плани на життя. Ділилися враженнями про комфорт та затишок у новій оселі дітлахів.

«У День захисту дітей відкрили малий груповий будинок. Він у Камянському, – зазначив начальник ОВА Сергій Лисак. – Сьогодні сюди заселилися семеро дітей. Поруч з ними завжди будуть дорослі. Загалом персоналу – 15 людей. Це вихователі, соціальні педагоги, кухар». 

Звели будинок державним коштом. Облаштували силами міста. Він розрахований на десятьох дітей.

«Наша мета, як обласної влади, аби у дітей було світле майбутнє – під чистим українським небом, – додав голова обласної ради Микола Лукашук. – Малечу ж, яка позбавлена батьківського піклування, маємо підтримувати. Зробити все для того, щоб вони відчували турботу».

Для дітей у новій оселі – простора і світла вітальня та ігрова. А ще по-сучасному обставлені кімнати. Хто й де житиме, новосели визначалися самі. Одинадцятирічний Дмитро – єдиний тут хлопець. Каже – обирав за кольором.

«Прийшли сюди сьогодні. Роззнайомилися. Потім пішли дивитися кімнати. Зупинився на цій, бо тут багато блакитного. Мого найулюбленішого кольору, – поділився хлопець. – Поки житиму сам, хоча тут два ліжка і комп’ютери. Бо хлопців більше немає».   

На випадок повітряних тривог є укриття. Територія доглянута і з розважальним майданчиком. У будинку діти проживатимуть. Навчатимуться ж у школах поблизу.

«Вони братимуть участь майже в усіх процесах. Готуватимуть або допомагатимуть із цим. Прибиратимуть. Це потрібно, щоб адаптувати дітей до побуту. Привчити до самостійності. Аби після того, як вони вийдуть звідси, не розгубилися», – пояснила директорка малого групового будинку Ельміра Полтавець.

Чотирнадцятирічна Аліна вже звикає до своєї нової кімнати. А також планує започаткувати спільні традиції.

«Ремонт – просто на висоті. Кімнату обирала першу, поріг якої переступила. Вони всі гарні. Більше за все сподобалися ліжка, адже люблю поспати, – каже дівчина. – Думаю запропонувати всім раз на тиждень вечір кіно. Будемо збиратися та проводити час разом».

Це вже шостий малий груповий будинок на Дніпропетровщині.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Соціальний хаб DCCC у Дніпрі запрошує дітей на мистецькі заняття
Сімейні форми виховання: як у Дніпрі опікуються дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах
В Україні працює чат-бот для пошуку зниклих безвісти дітей
Як українці називали своїх дітей у 2021 році: найбільш популярні та незвичні імена
У 2021 році на Дніпропетровщині у літніх пришкільних таборах відпочинуть понад 15 тис дітей