Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Нові послуги у ЦНАП Дніпропетровщини: підсумки травня 2023

Дайджест новин та подій від  Анни Колохіної, голови правління Дніпровського центру соціальних досліджень.

У травні 2023 р. ЦНАП Дніпропетровщини почали надавати нові адміністративні послуги, які є найбільш затребуваними серед мешканців.

ЦНАП смт. Межова став п’ятим в області, який розпочав видавати посвідчення водія. Відтепер тут можна здійснити:

      • обмін посвідчення водія на нове (без складання іспитів);
      • відновлення посвідчення водія у зв’язку з втратою чи викраденням;
      • обмін посвідчення водія у зв’язку зі зміною особистих даних власника.

А вже зовсім скоро у ЦНАП смт. Межова можливо буде також здійснити реєстрацію та перереєстрацію транспортних засобів, в тому числі і вживаних.

 

Послуги МВС з видачі посвідчення водія в травні 2023 р. стали ближчими, доступнішими, якісними та швидшими і для мешканців Томаківської селищної територіальної громади завдяки їх запровадженню через ЦНАП.  Громада працює далі над запровадженням послуги з реєстрації транспортних засобів.

 

У ЦНАП м. Кам’янське і Центрі «Віза» («Центр Дії») м. Кривий Ріг відтепер можна буде зареєструвати, перереєструвати та зняти з обліку не лише нові авто, які відповідно до законодавства не підлягають експертному огляду, а й вживані авто, на які будуть подані підтверджуючі документи про проведення такого огляду, або ж якщо інформація про його проведення міститься в єдиній інформаційній системі МВС. Запровадити процедуру перереєстрації транспортних засобів у Центрах надання адміністративних послуг стало можливим після виокремлення процедури експертного дослідження транспортного засобу з процедури реєстрації автомобіля.

 

Завдяки змінам, які затвердив Кабінет Міністрів України у Постанові № 454 від 02 травня 2023 року мешканці Дніпропетровщини під час перереєстрації транспортних засобів у зв’язку зі зміною їх власників, можуть залишити наявні закріплені за транспортними засобами номерні знаки, за бажанням покупців таких транспортних засобів.

 

Також у травні мешканці Дніпропетровщини отримали можливість зареєструвати свою нерухомість онлайн на порталі «Дія».

 

У Дніпрі відкрився новий РАЦС. Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради відкрив в обласному центрі ще одну локацію у ЦНАП «Лівобережний» (ТЦ «Наша Правда», просп. Слобожанський, 31 Д),  де буде здійснюватися державна реєстрація народження фізичної особи та її походження, шлюбу та смерті. Нова локація має відокремлену затишну зону, де є можливість проводити державну реєстрацію шлюбу в урочистій атмосфері, враховуючи індивідуальні побажання наречених.

 

З початком повномасштабного вторгнення у ЦНАПах додалась нова категорія адмінпослуг. Це сервіси для переселенців. Адміністратори завжди готові підказати, проконсультувати, прийняти заяву або допомогти оформити виплати. Загалом у 2023-му до ЦНАПів Дніпропетровщини звернулись понад 29 тис переселенців. Більшість, аби зареєструватися та отримати довідку ВПО. А ще оформити матеріальну допомогу на проживання. Такі послуги надають у 72 ЦНАПах регіону.

Цьогоріч ЦНАПи Дніпропетровської області видали більш ніж 14,7 тис довідок переселенця. А ще зареєстрували понад 12,5 тис заяв на матеріальну допомогу від держави.

У травні в Дії запустили програму компенсації за зруйноване житло «єВідновлення». Вона передбачає виплату допомоги на ремонт понівеченого через війну житла. Найперше, осель із незначними пошкодженнями, які можна швидко привести до ладу. Йдеться про заміну вікон, дверей, перекриття даху.

«Нову послугу максимально цифровізували та спростили для людей. Подати заявку за програмою єВідновлення можна в Дії буквально за декілька кліків», – зазначив заступник начальника Дніпропетровської ОВА Іван Начовний.

Він додав, що спершу власнику побитого житла потрібно подати заяву про пошкоджене майно. Зробити це можна у ЦНАПі або через портал Дія. Усі дані повинні бути внесені до відповідного електронного Реєстру.

Варто зазначити, що на території Дніпропетровської області відновили свою роботу ЦНАП п’яти громад Луганської області (Лисичанська ВЦА, Сєвєродонецька ВЦА,  Рубіжанська ВЦА, Кремінська ВЦА, Гірська ВЦА). До цих ЦНАПів можуть звертатися переселенці з Луганської області незалежно від свого місця реєстрації задля того щоб подати заяви про пошкоджене майно. У Сєвєродонецькому ЦНАПі в Дніпрі переселенців безоплатно консультуватимуть щодо пенсій.

 

Наприкінці травня на Дніпропетровщині запустили комплексний сервіс «Я – Ветеран». Головна його ідея в тому, щоб наші Герої, їхні сім’ї почувалися комфортно.

Першим комплексний сервіс запровадив криворізький ЦНАП. У «єдиному вікні» військові та їхні рідні можуть отримати 561 послугу. Не потрібно бігати по різних установах. Все – на одній локації.

У доступі – оформлення паспортів, земельних ділянок, посвідчень ветерана. Є і нові можливості. Наприклад, фахівці допомагають записатися на зубопротезування або знайти роботу.

А з 01 червня комплексний сервіс запускають інші ЦНАПи регіону. Здебільшого, починатимуть зі 100 послуг, з часом їх перелік збільшать втричі.

 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У Дніпрі спростили процедуру відновлення водійських посвідчень
На Дніпропетровщині шлюб за добу можна оформити в чотирьох містах: список
Криворізький офіс «Я – ветеран» надав понад 600 послуг
У ЦНАП Лисичанська у Дніпрі облаштували місця самообслуговування: як це працює
У Дніпрі перевірили у ЦНАП впровадження системи електронного бронювання місць для поховання