Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Як на Дніпропетровщині отримати документи вперше: поради фахівців

У Дніпрі все частіше зустрічаються випадки, коли людина півжиття прожила без документів. Але так чи інакше, вона зважується на їх оформлення чи відновлення. Проте, це тягне за собою ряд проблем, які вирішуються не один день, і здебільшого – в судовому порядку. 

Про це Відкритому розповіли в.о. директора Дніпровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анастасія Юхименко та керівник програм та проєктів БО «100% ЖИТТЯ ДНІПРО» Дмитро Грицюк.

“З 1 січня поточного року, за даними центрів, які підпорядковуються нам (м. Дніпро, Дніпровський район, Синельниківський, Царичанський, Новомосковський, Магдалинівський), за отриманням документів вперше та їх відновленням звернулось на сьогоднішній день 25 осіб. Але реальна кількість цих осіб набагато більша. І процедура отримання документів в теорії триває близько трьох тижнів, але на практиці – місяці. Це через ряд проблем, з якими стикається людина під час подання всіх відомостей, зокрема, й неможливість окремих людей сплатити державне мито. Крайній випадок, який був у нас по цій темі – людина прожила без жодних документів 68 років “ – говорить Анастасія Юхименко.

За даними Агентства ООН у справах біженців в Україні, найбільшою категорією осіб, які не паспортизуються, є роми, власники радянських паспортів; діти, народжені на тимчасово окупованих територіях; бездомні та засуджені.

“Відсутність паспорта відчутно знижує рівень життя: недоступність до медичних послуг, працевлаштування, соціальних послуг, навчання тощо.

Наша організація – одна з найбільших у Дніпропетровській області, яка опікується саме вразливими верствами населення, людьми, які стикнулись зі складними життєвими обставинами. В середньому ми охоплюємо близько  000 пацієнтів, клієнтів, бенефіціарів за рік. По статистиці, велика категорія громадян без документів – це люди, хворі на туберкульоз. У 2022-му році близько 600 пацієнтів по Дніпропетровській області проходили лікування і не мали документів. Але є й інші категорії, і їх кількість не суттєво віідрізняється, це, зокрема, й переселенці” – зазначає Дмитро Грицюк.

Що робити у випадку, якщо левову частину свого життя людина прожила без жодного документа, який посвідчує її особу, та на яку допомогу можна розраховувати, дивіться у відео:

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині переселенці можуть отримати безоплатну правову допомогу
Постраждалі від торгівлі людьми мешканці Дніпропетровщини можуть отримати безкоштовну допомогу
У Дніпрі відкрили центр правової допомоги
Як відновити втрачені документи на нерухоме майно: консультація дніпровських юристів
В Україні запустили безкоштовний правовий навігатор для військових, які отримали поранення