Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Через війну третина громад Дніпропетровщини втратили свою спроможність

У Києві за ініціативи Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України відбувся круглий стіл «Три роки новому адміністративно-територіальному устрою України: успіхи, виклики, перспективи».

До обговорення нагальних питань у цій сфері долучилися перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, народний депутат Віталій Безгін, керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України В’ячеслав Негода, голова Палати регіонів Конгресу та голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, міські голови, представники Кабміну, голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук, народні депутати та профільні експерти, які разом обговорили нагальні питання у цій сфері.

У  Telegram очільник Дніпропетровської облради зазначив, що: «Адміністративно-територіальна реформа або реформа децентралізації є гарним прикладом успішної трансформації держави. У 2020 році в нашій області було 22 райони. Після затвердження реформи адміністративно-територіального устрою у Дніпропетровській області стало 7 районів. Замість 348 сільських, селищних та міських рад було створено 86 територіальних громад. Як і було задумано, новоутворені громади отримали стимули та можливості для розвитку.

Втім, війна спричинила значні зміни. Зокрема, демографічні. Багато людей були вимушені переїхати в інші області, за кордон. Громади потерпають від обстрілів, що позначається на їхній економічній спроможності. Відтак, після нашої Перемоги постане питання змін адміністративно-територіального устрою з урахуванням цих факторів. Буде аналізуватися насамперед економічна спроможність та ефективність громад. Наразі 19 наших громад мають високий рівень спроможності, 42 громади – середній, 25 – нижче середнього».

За словами Миколи Лукашука, зараз спроможність багатьох громад, в тому числі формується за рахунок ПДФО, що надходить до місцевих бюджетів від військових.

Він зазначив, що в умовах воєнного стану кожен голова громади та депутатський корпус повинні розуміти, що хоча б 30-40% коштів, отриманих від податків, які сплачують військові, апріорі мають бути спрямовані на підтримку наших збройних сил. Усі інші питання, які не направлені на прискорення перемоги, підтримку військових, наших громадян або підтримку критичної інфраструктури, слід відкласти на «після війни».

«Зараз наша спільна задача – зробити все можливе для Перемоги. Звертаю увагу, будь-які реформи територіального устрою — це зміни до Конституції, а зміни до Конституції можливі лише після закінчення війни. Будь-яка реформа має відповідати інтересам людей і має бути спрямована на те, щоб люди мали повний та швидкий доступ до якісних послуг», — так Микола Лукашук підсумував словами Президента свій допис щодо подальших перспектив у цій сфері.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: 63% українців підтримують децентралізацію, — дані 6 хвилі Всеукраїнського соціологічного дослідження
Всі області в Україні та понад 500 громад затвердили власні стратегії розвитку, — Олексій Чернишов
Як зміниться Закон «Про органи самоорганізації населення»? Зацікавлені сторони провели відкритий діалог
Статути територіальних громад Дніпропетровщини: стан справ і подальші дії
Трансформація ЦНАП РДА та розвиток мережі ЦНАП: чи стануть адмінпослуги ще доступнішими?