Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


НАЗК розпочало тестування порталу для викривачів корупції, – Олександр Новіков

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало тестування Єдиного порталу повідомлень викривачів, розробленого за підтримки USAID «ВзаємоДія (SACCI)». В тестуванні вже задіяні 10 перших органів влади. Загалом до порталу буде підключено близько  90 тис. органів влади, органів місцевого самоврядування та юридичних осіб.

Про це повідомив Голова НАЗК Олександр Новіков під час третьої щорічної конференції «Викривачі корупції в Україні: успіхи та виклики».

«Запуск порталу повідомлень викривачів заплановано на найближчі декілька місяців. Він допоможе повідомляти громадянам про факти корупції, в тому числі анонімно. Крім того, надзвичайно важливо забезпечити отримання повідомлень про інформацію, яка містить обмежений доступ, від Служби безпеки України, військових формувань тощо. Без цих інструментів, які передбачені в заходах Державної антикорупційної програми на 2023-2025 рр., ми не отримаємо доброчесні на 100% сили безпеки та оборони»,  – зазначив Голова НАЗК. 

Також у ДАП заплановано посилити захист військовослужбовців-викривачів, забезпечити на належному рівні їхній правовий захист і надання належної психологічної допомоги. Важливо постійно проводити просвітницькі заходи і для суспільства, що  допоможе сформувати повагу до викривачів корупції.

За словами Голови НАЗК, практика країн ЄС і ОЕСР довела, що саме робота з викривачами та викривання корупції є основою для побудови безпечних і заможних суспільств.

«Викривачі корупції надзвичайно важливі, тому що,  на відміну від органів  правопорядку, можуть мати безпосередній доступ до інформації. Це допоможе побудувати в Україні культуру відповідальних громадян, якими є викривачі. Під час війни культура викривання та захист викривачів набуває особливого значення. Адже Україна веде боротьбу за справедливість, а отже і проти корупції та порушень прав громадян. Саме НАЗК має захистити права викривачів», – додав Олександр Новіков. 

В 2022 році НАЗК було учасником у 69 судових справах, що стосуються викривачів. Протягом року суди ухвалили 14 рішень на користь викривачів.

«Сподіваємося, що Вищий антикорупційний суд нарешті ухвалить вирок і вперше в історії України викривачу буде виплачено 10% винагороди. Ми впевнені, що це було б гарним прикладом і мотивацією», – резюмував Олександр Новіков. 

Довідково 

Організатори конференції – Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції НаУКМА (ACREC) і Національне агентство з питань запобігання корупції.

Мета конференції – обговорити питання інституту викривання корупції в контексті виконання Антикорупційної стратегії до 2025 року та програми з її виконання, підвищити повагу до викривачів та обговорити викривання в контексті змін, під час війни та післявоєнної відбудови. 

Учасниками конференції також стали заступник Голови НАЗК Ярослав Любченко, керівник Департаменту антикорупційної політики Дмитро Калмиков та інші співробітники НАЗК. 

Захід став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) та проводиться за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія».

Відеозапис конференції за посиланням: https://cutt.ly/Nwit2UoN 

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині втілюють проєкти коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії
В Кам’янському зробили ще один крок до запобігання корупції та розбудови доброчесності
Службова особа Дніпровської міськради разом із підрядником заволоділи майже 1 млн грн під час ремонту школи
Сприйняття загрози корупції громадянами: оцінка влади та вимоги до змін під час війни
Дніпропетровська область антилідер за кількістю корупціонерів в регіоні: подробиці