Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Які громади найактивніше виставляли на приватизацію комунальне майно за 5 років реформи — рейтинг Прозорро.Продажі

За пʼять років впровадження реформи малої приватизації е-аукціони з продажу державного та комунального майна в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі оголосили майже 700 організаторів. З них 655 — органи місцевого самоврядування, які успішно продали 3.2 тисячі обʼєктів комунальної власності.

Прозорро.Продажі підготували рейтинг організаторів серед громад, які найактивніше виставляли на приватизацію комунальне майно в державній електронній торговій системі протягом 5 років впровадження реформи. Цей рейтинг складений на основі відкритих даних з публічного модуля аналітики bi.prozorro.sale

Загалом за час впровадження реформи малої приватизації органи місцевого самоврядування за підсумками успішних онлайн-аукціонів заробили до місцевих бюджетів майже 4 млрд гривень.

«Кожен третій успішний приватизаційний аукціон на Прозорро.Продажі — це комунальне майно, яке завдяки торгам отримало нового ефективного власника. Щобільше, саме органи місцевого самоврядування першими почали оголошувати торги з продажу своїх активів на старті реформи у 2018-му році. За 5 років малої приватизації на електронні аукціони з продажу комунальних активів прийшли змагатися 6.2 тисячі учасників. Інтерес бізнесу, конкуренція учасників, та прозорі й відкриті торги дозволили знайти нових власників для понад 3 тисяч обʼєктів та залучити до своїх бюджетів мільйони гривень. Очікуємо, що громади й надалі використовуватимуть можливості приватизаційних торгів в системі для наповнення своїх бюджетів, створення нових робочих місць та залучення коштів під час війни на відбудову», — зазначив Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі.

Найбільшу кількість аукціонів з 2018 року по червень 2023 року провела така пʼятірка міських рад: Львів — 364, Харків — 181, Одеса та Дніпро — по 91 кожна та Київ — 88.

З початком повномасштабного вторгнення тимчасово або й донині на частині території України органи місцевого самоврядування не мають доступу до свого майна. З 24 лютого в системі відбулося 466 успішних торгів на майже 490 млн грн. Найактивніше в системі під час повномасштабної війни оголошували торги з приватизації комунального майна управління комунальної власності у Львові — 58, Києві — 24 та Дніпрі — 18.

Найконкурентніші торги з малої приватизації в системі оголошувала Київська міська рада: в середньому на аукціони приходило змагатися за активи 11 учасників, тоді як загалом по країні цей показник становить 3 учасники. Зростання ціни майже у 3 рази відбувалося на торгах, організованих міськрадами Харкова, Дніпра та Києва.

Топ-10 організаторів е-аукціонів з приватизації серед громад за рівнем доходу:

 1. Львів  — 1.05 млрд грн.
 2. Київ — 354.8 млн грн.
 3. Одеса — 189.1 млн грн.
 4. Житомир — 125.4 млн грн.
 5. Харків — 113.3 млн грн.
 6. Вінниця — 60 млн грн.
 7. Чернівці — 55.1 млн грн.
 8. Івано-Франківськ — 50.8 млн.
 9. Дніпро — 47.7 млн грн.
 10. Чернігів — 44.2 млн грн.

Також активними організаторами були й облради, а саме: Львівська — майже 183 млн грн доходу за 5 років, Хмельницька — майже 57 млн грн.

З початку повномасштабного вторгнення найактивніше генерувала дохід до своїх бюджетів від продажу комунального майна така десятка громад:

 1. Львів — 119.6
 2. Київ — 82.1
 3. Дніпро — 22.2 
 4. Черкаси — 14
 5. Хмельницький — 13.7
 6. Сміла — 11.7
 7. Кривий Ріг — 11.1
 8. Сквира — 10.2
 9. Березань — 8
 10. Піщанка — 7.8

 

Найдорожчі комунальні обʼєкти від запуску реформи приватизації з 2018 року реалізували Львівська міськрада (нежитлові приміщення загальною площею 945,1 кв.м продали у 2019 році за 116 млн грн) та Житомирська міськрада (майновий комплекс готелю «Житомир» продали у 2019 році за 60.1 млн грн).

Також станом на 29 червня 2023 року в системі оголошено майже 90 аукціонів з приватизації комунального майна на 195 млн грн, в яких кожен охочий може брати участь. Для цього потрібно зареєструватися для участі у торгах на одному майданчиків, з акредитованих у системі Прозорро.Продажі.

Нагадаємо, за час впровадження реформи приватизації Україна заробила від продажу державного та комунального майна через онлайн-аукціони Прозорро.Продажі майже 14 млрд гривень до бюджетів різних рівнів, з них 2.8 млрд гривень — під час повномасштабної війни.

Довідково:

Прозорро.Продажі — акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі в особі Міністерства економіки. АТ «Прозорро.Продажі» забезпечує роботу електронної торгової системи, в якій відбуваються онлайн-аукціони з продажу та здачі в оренду в публічних активів. Функція державної електронної торгової системи Прозорро.Продажі — забезпечити неможливість втручання будь-кого в перебіг торгів, рівний доступ кожного до аукціону, а також можливість будь-кому в режимі реального часу стежити за онлайн-аукціонами.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: