Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Освітяни Дніпропетровщини готуються до нового навчального року

Експерт U-LEAD із питань освіти Cергій Дятленко розповів про важливі освітні положення, які необхідно знати громадам перед початком навчального року. В ході інформаційної сесії, у якій взяли участь представники громад Дніпропетровської області, говорили про освітні лайфхаки, дедлайни та підготовку до нового навчального року.

Про тривалість навчального року і навчальний процес

Згідно із постановою навчальний рік починається 1 вересня 2023 і триває до 28 червня 2024 року. Але важливо пам’ятати, що навчальний процес – це 35 учбових тижнів. Норму про 175 навчальних днів на час дії воєнного стану скасовано.

Про укриття і безпеку

В ході інформаційної сесії експерт надав роз’яснення щодо організації навчального процесу у школах в умовах воєнного стану. За його словами форма навчання визначається рішенням обласних військових адміністрацій та засновників закладів освіти і залежить від наявності укриттів та можливості організувати безпечне навчання:

— Форма навчання може змінюватися в залежності від зміни безпекової ситуації тощо. Якщо батьки не погоджуються з очною формою навчання, вони можуть обрати іншу: дистанційну, сімейну, екстернатну.

Також були розглянути особливості повноважень місцевого самоврядування щодо прийняття рішень та кадрові питання, пов’язані із призначенням директора школи в умовах воєнного стану; організації роботи педагогів, які перебувають за кордоном; призупиненням роботи освітнього закладу.

Про освітню субвенцію

5 вересня о 18.00 закінчується подача інформації щодо учнів, які навчаються в закладі освіти. 6 вересня ці дані будуть «вивантажені» і передані в розрахунки. Тому важливо зараз ще раз все перевірити, адже від правильності подання адміністративної та відомчої звітності залежить розмір освітніх субвенцій, що їх отримує громада з державного бюджету.

Корисні лайфхаки від експерта

Підсумовуючи інформаційну сесію, Сергій Дятленко підкреслив: «Освіта – це не камінь, що обростає мохом, а процес постійного руху і розвитку». Він презентував учасникам декілька лайфхаків, як покращити цей процес і зробити його більш дитиноцентричним.

Отже, для збереження здоров’я дітей, експерт рекомендує встановлювати стоячих парт та інших елементів для фізичної активності дітей, планувати в розкладі уроки парами для старшокласників, для початкової школи – прогулянки.

Для ефективного використання коштів та інших ресурсів освітніх закладів вивчати деякі дисципліни на базі міжшкільних ресурсних центрів, якщо мало учнів — створювати класи-комплекти у початковій школі, об’єднувати учнів наступних класів для проведення окремих уроків (наприклад, фізкультури для 5-6 класів або 8-9).

На думку Сергія Дятленка, відміна оцінок з окремих предметів, запровадження нестандартних форм уроків (експедиції, фестивалі, дослідження, інтелектуальні ігри, тощо), реалізація проєктів із залученням учнів, створення волонтерських центрів у школах – все це підвищує мотивацію школярів до навчання.

А для підвищення ефективності організації освітнього процесу, експерт радить шукати механізми зменшення використання учнями мобільних телефонів, створювати на базі шкіл відкриті коворкінги, навчальний процес розпочати 4 вересня, а 1 вересня організувати цікаві заходи для дітей.

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Чотири громади Дніпропетровщини беруть участь у навчальному курсі «Кроки для спеціалістів. Управління проєктним циклом» від U-LEAD
Стань голосом своєї громади: реєструйся на зустрічі з командою Суспільного у громадах Дніпропетровщини
Як повоєнна відбудова визначатиме розвиток регіонів
Павлоградська та Перещепинська громади розроблятимуть програми та плани комплексного відновлення територій за підтримки U-LEAD
Втримати і дати впевненість у майбутньому: чому громадам потрібна стратегія розвитку молоді