Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Успішність реформ і громадянська активність: що думають українці

Українці вважають реформи дуже важливими, причому найбільше значення надають антикорупційній реформі, реформуванню охорони здоров’я, судової системи та освіти. Такими є висновки нового дослідження аналітичного центру  «Вокс Україна» та соціологічної компанії Factum Group. 

Більш обізнаними про реформи виявилися ті, хто бере участь у громадській діяльності. Учасники громадських рад більше знають про децентралізацію, задіяні в розробці нормативних актів – про судову реформу, а учасники громадських організацій загалом демонструють глибшу обізнаність про реформу закупівель та малу приватизацію.

Люди, які беруть участь у певних громадських активностях, більш схильні оцінювати їх як ефективні. Подібним чином громадяни, які більше обізнані про реформи, з більшою ймовірністю оцінять їх як успішні (охорона здоров’я та мала приватизація є винятками, де більша обізнаність пов’язана з нижчою оцінкою успішності цих реформ).

Найважливішим фактором планів брати участь у громадських активностях є поточна участь у них. Обізнаність або оцінка ефективності не відіграють вирішальної ролі, тоді як особисті характеристики респондентів є значущими для невеликої кількості активностей. Так, люди з бідніших домогосподарств рідше планують робити пожертви, писати петиції чи брати участь у діяльності державних установ, тоді як працевлаштовані громадяни частіше планують донатити й писати петиції.

Результати опитування показали, що часто люди не розуміють, що таке реформи (наприклад, багато хто називає реформами підвищення зарплат або забезпечення робочими місцями). Тому рекомендуються більш детальні опитування, які б вимірювали обізнаність щодо реформ та громадську активність.

Методологія дослідження

Опитування 1000 респондентів проводилося за допомогою репрезентативної онлайн-панелі. 15% респондентів переїхали в межах України і 6% виїхали за кордон. Огляд відповідей, що стосуються корупції, можна знайти тут, а огляд думок про реформи – тут. Зведену статистику для вибірки можна знайти в Додатку 1.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині втілюють проєкти коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії
В Кам’янському зробили ще один крок до запобігання корупції та розбудови доброчесності
Службова особа Дніпровської міськради разом із підрядником заволоділи майже 1 млн грн під час ремонту школи
Сприйняття загрози корупції громадянами: оцінка влади та вимоги до змін під час війни
Дніпропетровська область антилідер за кількістю корупціонерів в регіоні: подробиці