Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


«Надрукуй перемогу». У Дніпрі волонтери ДрукАрмії та Гончаренко центру відкрили безкоштовну майстерню 3D-друку

Волонтерська спільнота ДрукАрмія та освітньо-культурний простір Гончаренко центр запустили безкоштовну майстерню 3D-друку в Дніпрі. Тут проводитимуть майстер-класи та навчатимуть дніпрян роботи з 3D-принтерами, аби популяризувати технологію та допомогти війську, повідомляє у своєму пресрелізі Гончаренко центр.

За словами організаторів, у такий спосіб вони прагнуть популяризувати 3D-друк серед українців та залучити їх до волонтерської діяльності. Адже кожен власник принтера навіть у домашніх умовах може створювати необхідні українським воїнам вироби: скиди, стартові платформи для дронів або конектори для «Старлінків».

Крім того, проєкт має зруйнувати міфи про нібито складність та небезпечність 3D-друку, а також допомогти ДрукАрмії у боротьбі зі спекулянтами, які намагаються «впарити» військовим деталі, собівартість яких не перевищує кількох гривень.

«Головний принцип ДрукАрмії – військові не мають платити за наші вироби. Навіть за доставку. Вони вже платять тим, що захищають нас. Впевнений, що спільний із Гончаренко центром проєкт допоможе донести ідею такого волонтерства до ще більшої кількості українців. Це важливо, бо друкувати для війська можуть всі: і підлітки, і дорослі, і літні люди», – зазначає співзасновник ДрукАрмії, український блогер та волонтер Євген Вольнов.

Майстерня друку у Дніпрі – одна з перших у мережі Гончаренко центрів. На першому етапі проєкту 3D-принтери встановлять також у Києві та Одесі. 

«Дуже пишаємося, що Дніпро – одне з перших міст, де запустили безкоштовні майстерні 3D-друку. Адже Дніпро – це форпост сходу України в боротьбі з російським агресором. Тож плануємо зустрічатися з містянами двічі на тиждень, аби допомогти якомога більшій кількості людей опанувати 3D-друк та допомогти нашим захисникам», – зазначає директорка Гончаренко центру Дніпро Вікторія Паніна.

Конектори для Старлінків, надруковані на 3Д-принтері

 

Стартова платформа для дрона, надрукована на 3Д-принтері

У межах проєкту дніпряни зможуть пройти базовий курс із користування 3D-принтером, навчитися правилам друку та самостійно запустити виготовлення перших виробів. Для цього команда Гончаренко центру залучатиме волонтерів ДрукАрмії, які проводитимуть безкоштовні майстер-класи та допомагатимуть учасникам майстерні під час навчання.

Усі заходи в межах проєкту відбуватимуться на базі Гончаренко центру Дніпро, що на вул. Старокозацька, 40б. Аби долучитися до роботи майстерні та познайомитися з 3D-друком, необхідно заповнити форму за цим посиланням

Довідка

ДрукАрмія – це спільнота українців, які друкують на 3D-принтерах все, що може бути корисним для використання воїнами ЗСУ у захисті України від російських загарбників. Зокрема йдеться про конектори для Starlink, стартові платформи для дронів та скиди для безпілотників. Станом на вересень спільнота із майже 1000 друкарів передала на фронт понад 15 тонн пластмасових виробів військового призначення.

Гончаренко центр – найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована народним депутатом Олексієм Гончаренком у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього. 

З 24 лютого 2022 року Гончаренко центри по всій країні перетворилися на потужні волонтерські хаби, де надається допомога для військових та переселенців. Відтоді команда проєкту передала понад 200 тонн допомоги, а також понад 70 автівок, антидронові рушниці та самохідну артилерійську установку «Гвоздика» для спецпризначенців.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: У Дніпрі стартує проєкт підтримки жінок із родин військовослужбовців «Плюс-Плюс»
Мене надихнули Воїни: відкрилась виставка портретів бійців ЗСУ від дніпровської художниці та волонтерки
Відкрилась виставка патріотичних картин дніпровської художниці та волонтерки Наталії Артеменко