Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Перейти на державну мову легко: у Дніпрі стартував безкоштовний курс української для дорослих

У Гончаренко центрі в Дніпрі стартував курс української мови для дорослих. Заняття залюбки відвідують, як жителі Дніпра, так і переселенці з окупованих територій. Програма спрямована на те, щоб вдосконалити та розвинути мовні навички, швидко подолати мовний бар’єр і з легкістю перейти на державну.

Заняття з української мови для дорослих проходять у розширеному форматі двічі на тиждень.

«Ми знаємо, що російські окупанти принесли війну на нашу землю, прикриваючись захистом російської мови. Тому державна мова — для мене не лише частина національної ідентичності, а й гарантія безпеки. Я прагну розмовляти красивою, правильною українською зі своїми дітьми. Тому мені подобається, що заняття в Гончаренко центрі тривають аж дві години. Це допомагає краще засвоїти матеріал. І взагалі курс розширений, ґрунтовний, викладач робить акценти на складних моментах, цікаво пояснює», — поділилася відвідувачка курсу Вікторія Василенко, яка переїхала до Дніпра з окупованого Маріуполя.

Філологиня Людмила Яшина розповідає, що більшість учасників курсу приходять, аби вдосконалити свої мовні навички.

«На щастя зараз багато людей почали цікавитися українською мовою. Відвідувачі курсу вмотивовані, вони прагнуть використовувати українську на роботі, в сім’ї, у спілкуванні з друзями. Саме на це ми орієнтувалися у підготовці курсу. В принципі, базові знання у дорослих вже сформовані, але потребують вдосконалення. На заняттях вони вивчають граматичні правила, лексикологію, покращують вимову, опановують фразеологізми. Окрему увагу ми приділяємо тому, щоб позбутися русизмів. І ми всі вже бачимо певні результати!» — зазначила викладачка.

За словами керівниці волонтерського Гончаренко центру Вікторії Паніної, курс української мови для дорослих користується популярністю серед відвідувачів.

«Я навіть не очікувала, що на цей курс у нас буде аншлаг. Але наші відвідувачі дуже активно відгукнулись. І ми вже подумуємо про створення ще однієї групи. Заняття розраховані на дорослих. Дітям легше заговорити рідною мовою. А ось дорослим, які формувалися в російськомовному оточені, часто буває важко подолати мовний бар’єр. Вони соромляться помилок, бояться виглядати неосвіченими. Тому ми вирішили створити такий курс, який допоможе нашим відвідувачам легко перейти на державну і вільно спілкуватися», — розповіла Вікторія Паніна.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: На Дніпропетровщині переселенці можуть отримати безоплатну правову допомогу
Виклики та найкращі приклади подолання проблем: на форумі у Дніпрі говорили про підтримку переселенців
Скільки переселенців проживає у Криворізькому районі
Як ВПО залучені у життя громад на Дніпровщині
Вже понад 300 підприємців з Дніпропетровщини виграли гранти на розвиток бізнесу за програмою «єРобота»