Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Готовність більшості об’єктів від 50 до 70%: як проходить облаштування 24 шкільних укриттів області

В області коштом держсубвенції облаштовують 24 шкільні укриття. Співфінансують проєкти й громади. Нині готовність більшості об’єктів – від 50 до 70%. Ще два – завершені. Очільник регіону Сергій Лисак проінспектував, як йдуть роботи у Дніпровському і Новомосковському районах. 

«Коли ремонтники завершать, приміщення відповідатимуть всім нормам. Там будуть санвузли та медичні кімнати. Вентиляція і пожежна сигналізація. А ще генератори – аби світло було завжди. Потурбувалися і про безбар’єрність. А педагоги додадуть затишку. Облаштують ігрові та навчальні зони», – зазначив Сергій Лисак. 

Він акцентував на тому, що кількість місць в укриттях зросте в рази. І діти, які через відсутність сховищ навчалися дистанційно, зможуть знову сісти за парти.

Готовність укриття в одному з ліцеїв Слобожанської громади Дніпровського району –70%.

Позаду найтяжчі етапи реконструкції. Підвальне приміщення заглиблювали, вивозили зайвий ґрунт, все ретельно утрамбовували. Заливали бетоном підлогу. Вже змонтували основні комунікації.

Директорка навчального закладу пані Лариса каже, будівельники працюють щодня. Є в них навіть нічні зміни. Радіє, що ліцей матиме безпечний простір, розрахований на 445 учнів та педагогів. Зможуть з дистанційки перейти на змішану форму навчання.

«Плануємо облаштувати декілька зон. Одна – спортивна. Аби діти мали простір для активностей під час повітряної тривоги. Друга – навчальна. Будемо показувати на мультимедійному екрані різні пізнавальні фільми. Третя – розважальна. Для того, щоб учні разом весело проводили час», – розповіла пані Лариса.

Вона додала, що для укриття вже придбали необхідні меблі. Зокрема, ліжка, лавки, додаткові ємності для води.

Перший заступник Слобожанського селищного голови Ігор Шаповалов додав, що Підвал був у занедбаному стані. Тепер стане сучасним та комфортним.

Капітальний ремонт шкільного укриття у Піщанській громаді Новомосковського району перетнув екватор.

«Роботи йдуть паралельно. Бригади штукатурять, проводять комунікації, монтують дизельний генератор на його стаціонарне місце. Тут буде сучасна система повітряобміну – вентиляція і кондиціонування», – сказав генеральний директор підрядної організації Сергій Гавриленко. 

Після оновлення площа укриття дозволить вмістить більш ніж півтори сотні людей.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Бомбосховище, розраховане на понад 100 осіб, відремонтували у Дніпрі за допомогою ЄС та ПРООН
На Дніпропетровщині почали облаштовувати укриття ще у шістьох ліцеях
Фундація Олени Зеленської разом із KSE Foundation розпочали облаштовувати укриття в школах та дитсадках Дніпропетровщини