Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Результати Сімнадцятого Щомісячного опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (вересень 2023)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій випустив Сімнадцяте Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за вереснь 2023 року.

Метою проєкту є швидкий збір інформації про поточний стан економіки на рівні підприємства.

«Польовий» етап опитування відбувався з 18 до 29 вересня 2023 року.  

Усього в сімнадцятій хвилі було опитано 534 підприємства. Підприємства розташовані у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та в місті Києві.

Ключові результати 17го щомісячного опитування підприємств:

  • Ділові очікування в короткостроковій перспективі залишаються високими, хоча темпи відновлення виробництва дещо сповільнилися, про що свідчить ряд показників.
  • Ризики, пов’язані з війною, стають вагомим фактором ділового середовища: уперше за час проведення опитування небезпека, пов’язана з війною, посіла 2-ге місце в рейтингу перешкод. Бізнес покладається на себе та потребує більш дружньої регуляторної політики.
  • Невизначеність у довгостроковій перспективі висока та без суттєвих змін, водночас невизначеність у короткостроковій та піврічній перспективі зменшується.
  • Піврічні очікування щодо фінансово-економічної ситуації та загальноекономічного середовища залишаються високими та позитивними.
  • Виробничі показники порівняно з попереднім місяцем дещо покращились, тоді як очікування в тримісячній перспективі дещо знизились.
  • Бізнес усе ще відчуває труднощі в пошуку кваліфікованих працівників, а труднощі в пошуку некваліфікованих працівників поступово зменшуються.

Повний текст Звіту доступний за  посиланням

 Презентація дослідження (укр(eng)

Публікацію підготовлено в рамках проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій», за фінансової підтримки Європейського Союзу та співфінансується МБФ «Відродження» та ATLAS Network (CША).

Її зміст є виключно відповідальністю ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, МФ «Відродження» чи ATLAS Network.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Макроекономічний моніторинг України: основні цифри, тенденції та події вересня 2023 року
Макроекономічний моніторинг України: основні цифри, тенденції та події серпня 2023 року
Результати П’ятнадцятого Щомісячного опитування підприємств «Український бізнес під час війни» (липень 2023)
Макроекономічний моніторинг України: основні цифри, тенденції та події липня 2023 року
Макроекономічний моніторинг України: основні цифри, тенденції та події червня 2023 року