Новый Формат

     СПЕЦПРОЄКТИ:      Допомога ВПО      Відбудова України      Євроінтеграція     Реформи     Децентралізація                                                                                Корупція      Декомунізація      Е-урядування      Кадрова політика     Вибори


Соціальна політика в Україні у воєнний час: результати дослідження

Понад 5 млн ВПО, більше 6 млн біженців, а рівень бідності перевищив 25% — повномасштабна війна завдала удару про населенню України. При цьому, результати могли би бути гіршими, якби уряд не докладав зусиль з фінансування пріоритетних програм соціального захисту, а міжнародні партнери не допомагали Україні.  У цьому впевнені в Інституті економічних досліджень та політичних консультацій. Там підготували звіт-дослідження «Соціальна політика в Україні у воєнний час: 2022 – 2023 роки», повідомляє Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ.

Ділимося деякими результатами дослідження:

  • 2022 рік приніс Україні величезні виклики через повномасштабне вторгнення росії, наслідком якого стали людські жертви, економічний занепад та величезні збитки. Уряд зосередився, за підтримки міжнародних партнерів, на критично важливих соціальних видатках для подолання кризи та боротьби зі зростанням бідності. Незважаючи на деяку стабілізацію, вплив війни не зменшується, що призводить до інфляції, зниження економічної активності та високого рівня безробіття.
  • Незважаючи на бюджетні обмеження, Україна продовжувала фінансувати соціальні програми та стимулювати зайнятість, щоб зберегти свою систему соціального забезпечення та підтримати економічну стійкість. Під час війниуряд зробив акцент на цифровізації, щоб забезпечити кращий доступ українців до соціальної допомоги. Було докладено зусиль для підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) через спрощену реєстрацію, фінансування допомоги ВПО та надання притулків, де це можливо.
  • Чинні програми соціального забезпечення були збережені, але охоплення зменшилося через міграцію та бюджетні обмеження. Для координації благодійності та підтримки різноманітних ініціатив запроваджено рішення електронного врядування. Допомога з безробіття була зменшена, щоб стимулювати пошук роботи.
  • Соціальна політика України продовжуватиме врівноважувати фіскальні обмеження та підтримку населення, постраждалого від війни, фокусуючись на наявних програмах соціального захисту та допомозі, яка залежить від доходів. Зовнішня міграція принесла короткострокові переваги, але створила довгострокові проблеми, що вимагають рекомендацій для заохочення зворотної міграції.
  • Міжнародна підтримка, зокрема фінансова, військова та гуманітарна допомога має вирішальне значення для України в подоланні наслідків війни, впровадженні реформ та підготовці до членства в ЄС.

Читайте повний звіт за посиланням.

Залишити коментар

*

Ви можете пропустити до кінця та залишити відповідь. Pinging у даний час недоступні.
Матеріали за темою: Яке місце Україна посідає у рейтингах та індексах прозорості
Як підтримують Україну країни ЄС?
Наскільки ефективно працюють антикорупційні органи? Результати дослідження
Місто Дніпро – лідер у рейтингу кримінальних міст України
Захисти Захисника – чи готова Україна працевлаштовувати ветеранів з інвалідністю? — результати дослідження